logo

اتهام‌های تازه سپاه پاسداران علیه نازنین زاغری

چهار شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱ اکتبر ۲۰۱۷دویچه وله: نازنین زاغری شهروند بریتانیایی ایرانی‌تبار که در ایران زندانی است با اتهامات تازه‌ای مواجه شده است. همسر نازنین زاغری می‌گوید با اتهام‌های تازه ممکن است محکومیت او تا ۱۶ سال افزایش یابد.

ریچارد راتکلیف، همسر نازنین زاغری شهروند ایرانی‌تبار بریتانیا که هم‌اکنون در ایران زندانی است روز دوشنبه (۹ اکتبر/ ۱۷ مهر) به رسانه‌ها گفت، همسرش با اتهام‌های تازه‌ای روبروست.

به گفته ریچارد راتکلیف، همسرش روز یکشنبه در تهران بار دیگر در برابر دادگاه قرار گرفته و اتهام‌های جدیدی به او تفهیم شده است. دریافت پول از بی‌بی‌سی و بنیاد نیکوکاری تامسون رویترز، و همچنین شرکت در تظاهرات جلوی سفارت جمهوری اسلامی در لندن، اتهام‌های تازه نازنین زاغری هستند.

بیشتر بخوانید: سفری بدفرجام به ایران • گفت‌وگو با همسر نازنین زاغری

خانم زاغری از فروردین ۱۳۹۵ به اتهام "تلاش برای براندازی نرم" در زندان به‌سر می‌برد. قوه قضائيه ایران او را به ۵ سال زندان محکوم کرده و با تقاضای تجدیدنظر وکیل این شهروند ایرانی - بریتانیایی مخالفت کرده است.

این شهروند بریتانیایی ایرانی‌تبار در آستانه نوروز ۹۵ همراه کودک دوساله‌اش برای دیدار با خانواده و گذراندن تعطیلات نوروزی، به ایران سفر کرده بود اما ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ هنگام خروج از ایران در فرودگاه تهران بازداشت شد. گابریلا دختر نازنین زاغری که هنگام بازداشت مادرش ۲۲ ماهه بود از همان زمان نزد والدین او نگهداری می‌شود.

خانم زاغری تا پیش از دستگیری در بنیاد خیریه تامسون - رویترز مشغول به کار بود و مدیریت برخی از پروژه‌های این نهاد را برعهده داشت.

بازداشت، محاکمه و محکومیت نازنین زاغری موج گسترده‌ای از اعتراض و انتقادها را در پی داشت و بسیاری از شخصیت‌های بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری خواستار آزادی او شده‌اند.

اطلاعات سپاه پاسداران ایران پیگیر اصلی بازداشت و محاکمه نازنین زاغری است. ریچارد رتکلیف اتهام‌های اقامه‌شده علیه همسرش را "فانتزی ساخته شده توسط مقامات سپاه پاسداران ایران" می‌داند و آنها را رد می‌کند.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد