logo

سیل در پنج استان ایران جان ۱۲ نفر را گرفت

جست‌وجوی ناپدیدشدگان ادامه دارد

شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲ اوت ۲۰۱۷


دست‌کم یازده کشته در سیل خراسان رضوی؛ جست‌وجوی ناپدیدشدگان ادامه دارد

رادیو فردا: جاری‌شدن سیل در استان خراسان رضوی به کشته‌شدن دست‌کم یازده نفر انجامیده‌است. هلال احمر ایران می‌گوید جست‌وجو برای یافتن ناپدیدشدگان همچنان ادامه دارد. سازمان هواشناسی نیز با هشدار در مورد طغیان رودخانه‌ها در شمال ایران، خواستار در پیش‌گرفتن اقدامات لازم در مناطق کوه‌پایه‌ای شده‌است.

سیل روز جمعه ۲۰ مرداد ماه در پی رگبارها و باران شدید در مناطق شمالی و به‌طور مشخص در استان خراسان رضوی رخ داده‌است.

خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا، گزارش داده‌است که در پی بارش‌ها در درگز، قوچان، کلات و نیشابور، و جاری‌شدن سیل در پی آن، تا کنون دست‌کم هشت نفر جان خود را از دست داده‌اند. خبرگزاری ایسنا شمار کشته‌شدگان را ۱۲ نفر اعلام کرده‌است.

مدیر جمعیت هلال احمر ایران گفته ۴۵۰ نفر به‌صورت اضطراری اسکان داده شده‌اند و ۱۹۰ امدادگر نیز به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند.

روز جمعه مهدی رضایی، معاون سازمان آتش‌نشانی مشهد از نجات ده‌ها تن از گردشگران در مناطق اطراف کلات خراسان رضوی خبر داده بود.

هلال احمر ایران اعلام کرده‌است جست‌وجوی مفقودان در مناطق سیل‌زده که با تاریک‌شدن هوا و عدم امکان ادامه جست‌وجو متوقف شده بود، صبح روز شنبه از سر گرفته می‌شود.

به گفته مجتبی احمدی، آمار دقیقی از ناپدیدشدگان در دست نیست و بسیاری از آن‌ها نیز در مناطقی هستند که آنتن‌دهی برای برقراری ارتباط ندارند.

این مقام امدادی افزوده است که وقوع سیل در روز تعطیل و در حالی که شمار گردشگران و طبیعت‌گردان بیشتر از روزهای دیگر است، باعث شده تا شمار دقیق ناپدیدشدگان مشخص نباشد.

شب گذشته خبرگزاری مهر گزارش داده بود که راه‌ها و محورهای اصلی خراسان رضوی از جمله مشهد به کلات که مسدود شده بود «بازگشایی شده»، ولی هنوز شماری دیگر از جاده‌های فرعی در این استان مسدود هستند.

مدیریت بحران استان خراسان رضوی می‌گوید در برخی از مناطق سیل‌زده، آب و برق قطع شده‌است.

ظهر روز جمعه سازمان هواشناسی ایران در مورد طغیان احتمالی رودخانه‌ها هشدار داده بود و خواستار در پی‌گرفتن اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی در مناطق کوهپایه‌ای شده‌بود.

سیل در پنج استان ایران جان ۱۲ نفر را گرفت

دویچه ولم: سیل در پنج استان ایران باعث کشته شدن ۱۲ نفر شد. بارش باران شدید در استان‌های گلستان، گیلان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و سمنان به جاری شدن سیل منجر شده است. عملیات امدادی هم‌چنان ادامه دارد.

بارش باران در استان‌های گلستان، گیلان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و سمنان که از روز پنجشنبه (۱۹ مرداد) آغاز شده بود منجر به جاری شدن سیل در این مناطق شده و جان ۱۲ نفر را گرفته است.

بنا بر گزارش‌ها ‌هفت نفر در خراسان رضوی، چهار نفر در گلستان و یک نفر در خراسان شمالی جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیرت بحران ایران در استان خراسان شمالی چهار نفر در داخل یک دستگاه خودروی سواری بودند که آب خودروی آن‌ها را با خود برد. یک نفر جان خود را از دست داد و سه نفر دیگر نجات پیدا کردند.

همچنین دو تن در روستای شیرین‌آباد علی‌آباد کتول مفقود شده‌اند که جستجوها برای نجاتشان همچنان ادامه دارد. اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران به خبرگزاری ایسنا گفته است که عملیات امدادرسانی در ۲۱ شهر و روستا در این پنج استان ادامه دارد.

به گفته نجار، احتمال جاری شدن سیل پیشتر در سازمان هواشناسی پیش‌بینی شده و از طریق اطلاعیه‌ها و اخطاریه‌های این سازمان و رسانه‌های محلی اطلاع‌رسانی شده بود.

او به ایسنا گفته است که این سیلاب خساراتی را به تاسیسات و جاده‌های مواصلاتی وارد کرده است. بارش‌ها ادامه دارد و به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران ایران بر اساس پیش‌بینی‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

او به ساکنان این مناطق توصیه کرده است که از استقرار و حضور در مجاورت مسیل‌ها جدا خودداری کرده و به هشدارها و توصیه‌های هواشناسی و مدیریت بحران توجه کنند.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد