logo

حادثه تروریستی محکوم است؛ برطرف کردن نگرانی‌های مشروع امنیتی، بهانه نقض حقوق شهروندان نشود

چهار شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۷ ژوين ۲۰۱۷

k-logo.jpg
۱۷ خرداد ۱۳۹۶- کمپین حقوق بشر در ایران٬ حملات تروریستی ۱۷ خردادماه در تهران را در آن ۱۳ نفر جان باختند و ۴۱ نفر دیگر نیز مجروح شدند را محکوم می‌کند و از مقامات ایرانی می‌خواهد همزمان با برطرف کردن نگرانی‌های مشروع امنیتی که نزد مردم وجود دارد، از نقض حقوق مدنی و سیاسی مردم جلوگیری کند.

هادی قائمی٬ مدیر اجرایی کمپین گفت: «با وجود تهدیدی که ایران با ان مواجه است٬ مقام‌های ایرانی نباید از این حملات به عنوان بهانه‌ای برای سرکوب بیشتر جامعه مدنی استفاده کنند.»

طی چند دهه گذشته، در مواقعی که حکومت ایران با تهدیدهای خارجی مواجه شده است٬ نهادهای اطلاعاتی و امنیتی از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی٬ از این تهدید به عنوان فرصتی برای نقض بیشتر حقوق مدنی مردم ایران استفاده کرده‌اند.

قائمی افزود: «همان طور که تندروها در ایران نباید از این حوادث مهیب به عنوان ابزاری برای پیشبرد اهداف سیاسی خود استفاده کنند٬ جامعه بین‌المللی هم نباید برای حل و فصل اختلافات سیاسی در محکوم کردن حوادث تروریستی گزینشی عمل کند.»

از ساعاتی پس از وقوع این حادثه تروریستی، سیاستمداران تندرو و رسانه های خبری نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی٬ در پی حمله به ساختمان مجلس ایران و آرامگاه روح الله خمینی٬ بنیانگذار جمهوری اسلامی٬ شروع به سرزنش مقام‌های اصلاح طلب و میانه‌رویی کرده‌اند که منتقد نیروهای امنیتی ایران بوده‌اند.

قائمی همچنین گفت: «این وقایع هولناک نباید باعث شود درخواست قاطع مردم ایران در انتخابات اخیر از حسن روحانی برای بهتر کردن حقوق مدنی و سیاسی نادیده گرفته شود. همان طور که مبارزه با هر نوع خشونتی باید محکم و جدی باشد٬ مبارزه برای به دست آوردن حقوق بنیادی و آزادی هم باید به همان اندازه محکم باشد.»

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد