logo

چهار شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰ مه ۲۰۱۷امواجِ مُکررِ اندیشگی در ایران از سوی سانسور، تهدید می شوند. در آستانهِ فصلِ سردِ سانسور، اجاقِ روشنِ نشر رو به خاموشی می رود. نگاهِ خوفناکِ سانسور نبوغ را می خشکانَد. فکر را لاغر می کند. ترس را به جان ابداع می اندازَد. خودسانسوری را به جایِ شفافیت جا می زنَد و نهایتاً قلمِ جسور را ضبط و مصادره می کند!

انتشارات گوته& حافظ در تلاش است در جهت نشر و معرفیِ آثاری که در ایران ، زیرِتیغ سانسور بوده و اجازه چاپ ندارند در حدِ توانِ خود هر چند ناچیز قَدَمی بردارد و با این هدف آزادیِ قلم را ارج بُگذارَد.

آن سویِ خاکستری

" آن سویِ خاکستری" داستانِ کسی است که در زیرِ آوارِ ناکامی هایِ تحمیل شده از سویِ دیکتاتوری اسلامی چه در زندان و چه در خارج از زندان- به تلالوِ روشنِ ،زندگی خیره می شود.

کاراکترِ اول در این اثرِ زندگی نامه ای، در یکی از محلاتِ مرکزیِ کرمانشاه به دنیا می آید. با میکس کردن عکس های سیاه وُ سفید و رنگیِ آن روزگار، تصاویرِ زیبایی از کژ وُ مَژ شدن با امواجِ زندگی می سازَد. با توصیفِ مو به مویِ پُرتِره کسانی که در همسایگیِ خانه پدری اش در یک بن بستِ کوچک زندگی می کنند- تابلویی جامعه شناسیک خلق می کند. روزها و شب هایی را که در سلول ها و بندهایِ سیاسی از سر می گُذَرانَد، بدون جانبداریِ سِکتاریستی شرح می دهد و ....

پایانِ دهه شصت در ایران مصادف با شروعِ فروپاشیِ شوروی است .در کمپِ طرفداران پُست مدرنیسم عده ای غروبِ "نظام های بزرگ حقیقت" را جشن ، می گیرند !کمونیسم به پایان رسید !هیچ حقیقت یگانه ای بر افکار حکومت نمی کند ، !عالمِ واقعی، سپهری خاکستری است که در آن حقایق و غیر حقایق جایِ یکدیگر را می گیرند !

....و اما راویِ " آن سویِ خاکستری" در فضایی که عدم قطعیت بر آن حاکم است و غیرِ حقیقی به جایِ حقیقت می نشیند- به چهرهِ نحسِ شکست طلبی پشت می کند .به مُعَلق بودن در خاکستریِ پُست مدرنیسم عادت نمی کند و در

غُبارِی که روشنایِی افق را مبهم می کند، گُم نمی شوَد .

این کتاب به زبان فارسی است و می‌توان آن را به طور مستقیم از طریق انتشارات گوته وحافظ ، کتاب فروشی های آلمانی ویا شبکه ی جهانی آمازون تهیه کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما از طریق آدرس زیر تماس بگیرید

www.goethehafis-verlag.de

https://www.amazon.de/

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد